Kim jesteśmy?

THINK TANK edukacyjny wspierający rozwój kadr zarządzających.

  • Prowadzimy elitarne programy edukacyjne podnoszące kompetencje strategiczne
  • Tworzymy trendy i promujemy je w przestrzeni publicznej
  • Współpracujemy z najważniejszymi profesorami (m.in. Harvard Business School, Szkoła Główna Handlowa) i expertami ze świata biznesu
  • Tworzymy nowe role w biznesie (np. digital coach)
  • Wspieramy instytucje akademickie poprzez realizację przedsięwzięć edukacyjnych o nowym zakresie wiedzy

Środki zgromadzone przez Fundację z prowadzonych programów zostaną przeznaczone na stypendia dla młodych, zdolnych absolwentów wyższych uczelni. Stypendia pozwolą sfinansować dalszy rozwój zawodowy młodych ludzi, którzy nie mają możliwość sfinansowania dalszej edukacji. Tym samym Fundacja buduje kadry, które mają potencjał, aby stać się liderami społecznymi lub środowiskowymi, przyczyniając się do wprowadzania zmian budujących kapitał społeczny w Polsce.

Zadaniem fundacji jest wyszukiwanie młodych talentów spośród młodych profesjonalistów (absolwentów, bądź zatrudnionych na pierwszych stanowiskach w życiu zawodowym). Fundacja poszukuje osób o wysokich ambicjach, chętnych do dalszej nauki i rozwoju, posiadających predyspozycje do działania na rzecz różnych celów społecznych i edukacyjnych. W ocenie Zarządu Fundacji młodym ludziom, obdarzonym talentami społecznymi oraz chęcią działania na rzecz innych w innym kontekście niż korporacyjnym, bardzo trudno jest finansować dalszą edukację. Ambicją fundacji jest wypełnić tę lukę. Dlatego fundusze pozyskiwane poprzez działalność fundacji zostaną przeznaczone na program stypendiów skierowany do młodych absolwentów, rozpoczynających dopiero karierę zawodową. Przedsięwzięcia Fundacji finansowane są z opłat za szkolenia oraz darowizn na rzecz Fundacji. Fundacja prowadzi działalność non-profit.

 

Szanowni Państwo,

jeśli chcecie wesprzeć bezpośrednio naszą naszą działalność statutową, możecie Państwo dokonywać wpłat na konto:

05 1090 1883 0000 0001 2283 1967

Dziękujemy.

FSCD Polska

Logo-3 (1)

Wrażenia po pierwszej sesji Digital University

II sesja Digital University już w tym miesiącu! Przypominamy o konieczności zgłoszenia swojej obecności. Już teraz możecie się rejestrować na www.fscd.pl w zakładce "Cyfrowo".A tak o innowacjach w świecie biznesu mówiła na poprzedniej sesji Digital University Prezes Zarządu naszej Fundacji, Bogusława Matuszewska:

Posted by FSCD Polska on 15 stycznia 2015

II sesja Digital University już w najbliższy piątek i sobotę. Spotykamy się w budynku SGH, Al. Niepodległości 128 w Warszawie. Przypominamy o konieczności rejestracji na www.fscd.pl w zakładce "Cyfrowo".Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Profesorem Piotrem Płoszajskim o inicjatywie Digital University:

Posted by FSCD Polska on 26 stycznia 2015