Uzależnienie od Internetu – jak rozpoznać, jak pomagać?

Termin: 5 marca, godz.11.00 (spotkanie przewidziane na 1,5 godz.)

Czy od Internetu można się uzależnić? Jak rozpoznać, że nasze dziecko spędza za dużo czasu w sieci? Jak mądrze ustalać reguły korzystania z telefonów komórkowych i komputera? Na te i inne pytania dotyczące tzw. problemowego korzystania z nowych technologii przez dzieci i młodzież odpowiemy podczas wykładu. Podczas warsztatu rodzice będą mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wspólnie wypracować zasady bezpiecznego i mądrego korzystania z Internetu, które chcieliby przenieść do swoich domów

Prowadzący:

Aldona Zdrodowska – Psycholog społeczny, absolwentka Społecznej Psychologii Internetu i Komunikacji na Uniwersytecie SWPS. Wcześniej studiowała kulturoznawstwo na Wydziale Polonistyki oraz w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.
Obecnie doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich (Uniwersytet SWPS).

W pracy badawczej zajmuje się przede wszystkim społecznymi i psychologicznymi aspektami korzystania z Internetu i nowych technologii, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Prowadzi zajęcia akademickie z zakresu psychologii społecznej, psychologii Internetu oraz analizy statystycznej z wykorzystaniem programu SPSS (Uniwersytet SWPS, Wydział Psychologii).