Warsztaty muzyczne mają na celu wprowadzić dzieci w świat muzyki, ale od tej drugiej strony. Wielu z nas uważa, że dźwięk tworzony metodą digitalną jest nieatrakcyjny dla ucha. Nic bardziej mylnego. Na zajęciach będziemy tworzyć od zera linie melodyczne, nagrywać swój głos, żeby później go w dowolny sposób zniekształcać, spowalniać i przyspieszać. Dowiemy się do czego służy bitmaszyna, co to jest konsola i w jaki sposób za pomocą jednego instrumentu możemy uzyskać dźwięk jak z całej orkiestry.

 

Prowadzący:

Mateusz Telega, Certyfikowany Trener Ableton, jeden z pionierów nowoczesnej edukacji muzycznej w Polsce. Warsztaty dźwiękowe prowadzi od ośmiu lat, od początku w założonej przez siebie Akademii Dźwięku.

Mateusz był zapraszany do prowadzenia gościnnych wykładów m.in. na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Festiwalu Audioriver (Bassriver), Europejskich Targach Muzycznych w Warszawie, konferencji Kultura 2.0 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym czy też na konferencji Muzyka a Biznes na warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.
Od ponad 3 lat jest współtworzy zadania do państwowego egzaminu potwierdzającego umiejętności w zawodzie technik realizator dźwięku. Publikuje instrumenty i efekty na stronie ableton.com.

Jako twórca muzyczny działa od początku rozwoju swojej pasji pracy z dźwiękiem. W 2007 roku wydał eksperymentalny album jazzowo – hiphopowy pt. „Intrautro”. Obecnie eksploruje możliwości muzyki elektronicznej, fascynując się technologią dźwiękową, w szczególności syntezą modularną. Stale rozbudowuje swoje Black Orange Studio, które traktuje jako pewnego rodzaju laboratorium technologii muzycznej.

 

Paweł Sulewski – gitarzysta, klawiszowiec, entuzjasta syntezatorów, producent muzyczny. Od 10 lat czynnie zajmujący się muzyką, absolwent wielu kursów Akademii Dźwięku, nauczyciel gry na gitarze. Specjalista w zakresie szeroko pojętej teorii muzycznej – budowy skal, akordów, rytmów.Współprowadził warsztaty muzyczne na Tauron Nowa Muzyka.

Oprócz teorii muzyki, najbardziej interesuje go łączenie żywych instrumentów z odważnymi eksperymentami elektronicznymi oraz niekonwencjonalne wykorzystanie gitar.

Członek kilku zespołów grających muzykę alternatywną i elektroniczną, uczestnik ogólnopolskich festiwali muzycznych. Fascynuje się także technologią dźwiękową oraz historią muzyki XX wieku.

warsztaty muzyczne