fcsd.pl

Biznes, Finanse, Prawo, Polityka, Nauka

Biznes

Firma w Anglii – warunki łatwiejsze niż w Polsce

Firma w Anglii – warunki łatwiejsze niż w Polsce

Zalet prowadzenia biznesu na terenie Wielkiej Brytanii jest mnóstwo, a można do nich zaliczyć przede wszystkim jasność przepisów, spokój w prowadzeniu biznesu i niemal całkowity brak jakiejkolwiek kontroli ze strony państwa. Jak zatem widzimy, prowadzenie biznesu w UK jest znacznie łatwiejsze niż w Polsce. Trudno się więc dziwić, że od czasu wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej, jak grzyby po deszczu wyrastają podmioty znane jako polska firma w Anglii. 

Jak założyć firmę w Anglii?

Warto przy tym wiedzieć, że nasi rodacy mogą tam zakładać zarówno firmy jednoosobowe, jak i spółki Limited. Ważne, że oba rodzaje działalności można zarejestrować w bezproblemowy i szybki sposób, często wyłącznie przez Internet. Jedyną różnica jest to, że tzw. samozatrudnienie, czyli działalność na osobę fizyczną, jest przeznaczona jedynie dla osób posiadających status rezydentów UK, a spółkę Limited może założyć dosłownie każdy mieszkaniec Unii Europejskiej. Firma w Anglii jest jednak doskonałym pomysłem dla każdej osoby, niezależnie od tego, czy ma ona zamiar założyć spółkę jednoosobową (samozatrudnienie), czy Ltd.

Należy pamiętać o tym, że prowadzenie samozatrudnienia wymaga rozliczania podatku dochodowego. Odbywa się to raz w roku, a koszt takiego prowadzenia firma w Anglii wynosi zazwyczaj około 100 Funtów, co przy opłatach w Polsce wydaje się kwotą niewielką, wręcz śmieszną. Oczywiście prowadząc firma w Anglii należy też liczyć się z tym, że będziemy musieli odprowadzać składki ubezpieczeniowe. Wysokość owych składek oraz podatku jest uzależniona głównie od wypracowanego zysku. Jeśli więc nasza firma nie przynosi zbyt dużego zysku, wówczas te opłaty będą stosunkowo niewielkie.

Zwolnienie z podatku w Anglii

Warto zaznaczyć, że osoby prowadzące firma w Anglii, które nie wypracowują zysku w wysokości 11,500 Funtów, są całkowicie zwolnione z opodatkowania. To kolejna zaleta i przewaga gospodarki brytyjskiej nad polską. Widzimy więc, że firma w Anglii to doskonały pomysł na szybkie i dosyć łatwe wzbogacenie się oraz podniesienie swojego prestiżu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.