fcsd.pl

Biznes, Finanse, Prawo, Polityka, Nauka

Biznes

Jak sfinansować auto poleasingowe?

Jak sfinansować auto poleasingowe?

Wiele osób zastanawia się, jak sfinansować auto poleasingowe. Warto najpierw powiedzieć, że leasing jest umową cywilnoprawną, która zawierana jest między leasingodawcą a leasingobiorcą. Wszystko polega na tym, iż przedsiębiorstwo leasingowe oddaje przedsiębiorcy w użytkowanie auto bądź inny pojazd w zamian za comiesięczne uiszczanie rat w określonej kwocie. Trzeba do tego celu określić wysokość wstępnej wpłaty własnej, długość czasu trwania umowy, a ponadto kwotę wykupu samochodu.

Finansowanie zakupu samochodu

 

Warto wiedzieć o tym, że po zakończeniu okresu finansowania zawartego w umowie, auta zostają własnością przedsiębiorstwa leasingowego. Mogą też trafić na rynek wtórny, który jest bardzo popularny w naszym kraju. Trzeba też wiedzieć, że dotychczasowi najemcy wystawiają je do sprzedaży bądź trafiają one poprzez aukcje wewnętrzne do handlarzy samochodów. Co ciekawe, auta poleasingowe można także znaleźć na placu leasingowym. Należy pamiętać, że w zależności od potrzeb, a także sposobności finansowych, poleasingowe auto może być sfinansowane gotówką, kredytem, a także leasingiem. Warto jednak wiedzieć, że kupno używanego samochodu odbywa się na bliźniaczych zasadach, jak ma to miejsce w kwestii leasingu nowego pojazdu.

Samochody poleasingowe – VW FS

 

Trzeba zaznaczyć, że na rynku istnieją 3 typy aut poleasingowych. Bardzo popularna jest sytuacja, w której leasingobiorca sprzedaje auto zaraz po jego wykupieniu z przedsiębiorstwa leasingowego. Częsta jest sytuacja, w której po zakończeniu umowy leasingowej, leasingobiorca postawił na wykupienie auta. W tego typu przypadku nie można zakupu auta sfinansować leasingiem, lecz można do tego celu zaciągnąć kredyt na całą wartość rynkową danego pojazdu. Inną popularną opcją jest samochód, który został zwrócony do przedsiębiorstwa leasingowego bez jego wykupienia. Jest to rzadszy przypadek, jednakże wciąż spotykany. Na zakończenie umowy leasingowej, leasingobiorca nie postawił na wykupienie auta. Dlatego pojazd wraca do firmy leasingowej. Ostatnim typem jest samochód z windykacji. Jest to auto, które zostało odebrane leasingobiorcy, który nie opłacił rat leasingowych. Mowa tutaj o aucie, które stanowi zamrożony kapitał.

Kalkulator.vwbank.pl

 

Jeżeli zależy nam na dobrym aucie, warto przejrzeć kalkulator.vwbank.pl. Dzięki temu można dobrać ofertę, która będzie dostosowana do naszych możliwości oraz potrzeb. Dzięki kalkulatorowi kredytu samochodowego można kupić samochód w przystępnej cenie. Do tego celu wystarczy tylko wybrać markę auta, którą chcemy mieć. Na końcu trzeba porównać oferty finansowania oraz obliczyć wysokość miesięcznej raty.

VW FS

Volkswagen Financial Services to opcja, która dostarcza rozwiązania finansowe dla wszystkich marek samochodowych pochodzących od grupy Volkswagen. Warto zaznaczyć, że Volkswagen Financial Services oferuje pod jedną marką usługi finansowe, które mają związek z kupnem, a także eksploatacją auta dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Mowa tutaj też o ubezpieczeniach oraz bankowości elektronicznej. Jest to niesamowicie popularne rozwiązanie, ponieważ mobilność wyraża orientację na stale zmieniające się potrzeby klientów. Trzeba też dodać przyszłe kierunki rozwoju rynku, które są równie istotne. Volkswagen Financial Services to połączenie nowoczesnych usług, a ponadto produktów finansowych z tradycyjnym modelem biznesowym w motoryzacji. Zdecydowanie warto rozważyć takie rozwiązanie, które jest bardzo popularne w naszym kraju.

Udostępnij