fcsd.pl

Biznes, Finanse, Prawo, Polityka, Nauka

Biznes

Jak zabezpieczyć paczki na czas transportu?

Jak zabezpieczyć paczki na czas transportu?

Zabezpieczenie paczek na czas transportu to konieczność. Dla sprzedawcy oznacza, że zawartość dotrze cało i bezpiecznie do klienta, dla odbiorcy zaś, że może zaufać sklepowi internetowemu. Do wyboru mamy sporo produktów, które sprawdzają się w ochronie pakowanych rzeczy. Które z nich warto wybrać? Czym się charakteryzują poszczególne artykuły?

Elastyczna folia stretch

Elastyczna folia stretch to konieczność w przypadku zabezpieczania pakunków. Sprzedawcy chętnie z niej korzystają, ponieważ pozwala nie tylko na skuteczne, ale i ekonomiczne pakowanie. Stretchowa folia jest bardzo wydajna, można ją rozwijać ręcznie bądź korzystając ze specjalnych dyspenserów, jeśli w grę wchodzi owijanie całych palet załadowanych paczkami.

Mamy również do czynienia z produktem, który jest odporny na rozerwania i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Świetnie chroni przed warunkami atmosferycznymi oraz działaniem innych czynników zewnętrznych. Do wnętrz tak zabezpieczonych pakunków nie dostają się kurz czy drobne cząsteczki brudu.

Folię stretch można wybrać w różnych kolorach. Zarówno tę transparentną, jak i kolorową znajdziemy w ofercie E-hurtownia-opakowan.pl. Przezroczysty stretch jest najbardziej uniwersalny i najczęściej stosowany. Za to kolory świetnie się sprawdza, gdy w grę wchodzą dyskretne przesyłki bądź bardzo wartościowe, i sprzedawcom zależy, aby osoby niepowołane nie miały podglądu, co znajduje się wewnątrz pakunków.

Taśmy pakowe

Zastosowanie taśmy pakowej wydaje się być oczywiste. Zwykła taśma klejąca jest zbyt wąska i nie posiada odpowiednich właściwości klejących wykorzystanego w niej kleju, aby dobrze zabezpieczyć pakunek na czas transportu. Mamy jednak do wyboru specjalne taśmy pakowe, które są w stanie przetrwać nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne.

Taką taśmę należy dobrać pod względem szerokości do pakowanej paczki. Liczy się również zastosowany klej. Pod tym względem wyróżniamy trzy rodzaje taśm. Taśmy akrylowe są najtańsze, ale jednocześnie najsłabsze, dlatego stosuje się je głównie w biurach lub na potrzeby domowe. Najpopularniejsze są zaś taśmy pakowe typu hot melt, które bazują na kauczuku syntetycznym. Choć są droższe, to zdecydowanie lepsze. Niestraszna im nawet niewielka temperatura ujemna. Najdroższe, ale o najlepszych parametrach klejenia, są taśmy solvent, które bazują na kauczuku naturalnym. Zastosowane na pakunkach zagwarantują, że te nie ulegną rozszczelnieniu w trakcie transportu. Radzą sobie w wysokich i niskich temperaturach.

Dodatkowe oznaczenia

Jeśli pakunek ma dotrzeć bezpiecznie do odbiorcy, warto zafundować mu odpowiednią naklejkę informacyjną. Może to być nalepka, która będzie informowała kuriera, że wewnątrz znajduje się szkło lub inny delikatny produkt, podatny na uszkodzenia, w tym stłuczenia. Niektóre artykuły wymagają przewożenia tylko w pozycji pionowej. Inne zaś muszą zostać dostarczone możliwie szybko, aby nie straciły na swoich właściwościach. Takie dodatkowe oznaczenie to duże ułatwienie i pośrednio kolejny element ochronny.

Powyższe artykuły to najważniejsze produkty służące do zabezpieczania pakunków. Sprawdzone, niedrogie, łatwe w zastosowaniu i przede wszystkim oferujące pożądane właściwości.

Udostępnij