fcsd.pl

Biznes, Finanse, Prawo, Polityka, Nauka

Finanse

Jakie są zadania adwokata karnisty z Warszawy?

Jakie są zadania adwokata karnisty z Warszawy?

Adwokat od spraw karnych zajmuje się przestępstwami i wykroczeniami, które podlegają pod przepisy Kodeksu karnego. Są to najpoważniejsze sprawy rozpatrywane przez polskie sądy. Dotyczą morderstw i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych osób, kradzieży z włamaniem, korupcji, kazirodztwa, a także znęcania się i rozpijania małoletnich. Kto może zgłosić się do adwokata od spraw karnych i w jakim celu?

Adwokat karnista a obrona oskarżonych

W polskim systemie prawnym każdemu oskarżonemu przysługuje prawo do obrony. Dotyczy to nawet przestępców, którzy zostali złapani na najpoważniejszych przestępstwach na gorącym uczynku. Adwokat karnista oferuje możliwość skorzystania z obrony w każdym przypadku, bez względu na treść aktu oskarżenia i wysokość kary, która grozi oskarżonemu. Więcej o przestępstwach ściganych na podstawie artykułów z kodeksu karnego przeczytasz na https://www.adk-kancelaria.pl/oferta/sprawy-karne

Adwokat od spraw karnych z kancelarii adwokackiej w Warszawie przyjmuje sprawy od klientów, którzy chcą skorzystać z wybranego przez siebie obrońcy zamiast z pomocy obrońcy przyznanego z urzędu. Do Kancelarii można zgłosić się jeszcze przed rozpoczęciem procesu i pojawieniem się oficjalnego aktu oskarżenia. Adwokat karnista może również pomagać oskarżonemu, który ze względu na charakter popełnionego przestępstwa na proces oczekuje w areszcie. Prawnik broniący oskarżonego ma prawo do widzeń ze swoim klientem w areszcie.

Czym zajmuje się adwokat od spraw karnych?

Głównym zadaniem adwokata karnisty jest obrona oskarżonego przed sądem. Adwokat zbiera dowody na niewinność swojego klienta lub informacje o okolicznościach łagodzących, które mogą wpłynąć na obniżenie wymiaru kary. Współpraca z kancelarią zwiększa szanse oskarżonego na uzyskanie korzystnego wyroku. Adwokat przygotowuje również listę świadków, którzy są w stanie zeznawać na korzyść oskarżonego np. przedstawić go jako przykładnego ojca lub pracownika, by złagodzić jego obraz w oczach sądu.

W przypadku, gdy oskarżony otrzyma surowy wyrok, adwokat karnista może wnieść apelację. Sędziowie wyższej instancji sądu mogą zmienić wyrok na korzyść oskarżonego, w tym orzec jego uniewinnienie.

Adwokat karnista może ponadto występować w roli oskarżyciela posiłkowego. Na wniosek ofiary przestępstwa lub jej rodziny prawnik karnista przygotowuje strategię i dowody, które mają za zadanie wpłynąć na podniesienie wymiaru kary dla przestępcy. Tym samym adwokat, może reprezentować obie strony podczas procesu wytoczonego przez prokuraturę.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij