fcsd.pl

Biznes, Finanse, Prawo, Polityka, Nauka

Finanse

Kiedy warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego?

Kiedy warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego?

Eksperci kredytowi cieszą się dużą popularnością wśród osób, które planują zakupić własne mieszkanie lub dom. Czym dokładnie zajmuje się ekspert kredytowy, dlaczego warto skorzystać z pomocy jaką oferuje i w jakich sytuacjach jest to dobre rozwiązanie?

Ekspert kredytowy – kto to?

Doradca kredytowy to osoba, która posiada odpowiednią wiedzę (a po pewnym czasie pracy w zawodzie – również doświadczenie), dzięki której jest w stanie pomóc w kwestii doboru odpowiedniej oferty kredytowej. Porada jest udzielana w oparciu nie tylko o profesjonalną wiedzę, ale również stan faktyczny, który różni się w przypadku większości klientów.

Aby zostać ekspertem kredytowym, trzeba wyróżniać się nie tylko odpowiednią wiedzą, ale również pewnymi cechami, które pozwolą na podejmowanie odpowiednich decyzji w oparciu o informacje przekazane przez klienta. Jedną z podstawowych kwestii jest analityczny umysł, który pozwoli na określenie – przy uwzględnieniu bieżącego stanu prawnego – oferty kredytowej o najkorzystniejszych dla klienta parametrach. Oprócz umiejętności szybkiego i dokładnego analizowania danych kandydat na eksperta kredytowego powinien również wykazywać się dociekliwością – w tym zawodzie zmiany prawne mają duże znaczenie, a ich znajomość lub brak znajomości mogą zaważyć na tym, czy przedstawiona klientowi oferta rzeczywiście będzie dla niego najkorzystniejsza.

Zalety korzystania z usług eksperta kredytowego

Skorzystanie z usług doradcy kredytowego ma wiele zalet, dzięki którym możemy mieć pewność, że podejmiemy najlepszą możliwą decyzję. Co przemawia za zwróceniem się z prośbą o pomoc do eksperta?

  • Doświadczenie i wiedza – to coś, o czym już wspominaliśmy, czyli fachowa wiedza, a także doświadczenie zawodowe, dzięki którym ekspert kredytowy jest w stanie pomóc nam w podjęciu najlepszej możliwej decyzji, jeśli chodzi o kredyt hipoteczny. Trudno wyobrazić sobie, by osoba postronna, niezwiązana na co dzień z bankowością, posiadała choćby przybliżoną wiedzę w tym zakresie;
  • Współpraca z wieloma bankami – standardowo eksperci kredytowi przygotowują ostateczne oferty dla klienta na podstawie aktualnych promocji i informacji z wielu banków. To pozwala na wybór absolutnie najlepszej możliwej opcji bez ryzyka, że przegapimy korzystną promocję;
  • Oszczędność czasu – ta zaleta jest niejako powiązana z powyższą – korzystając z pomocy eksperta kredytowego nie musimy samodzielnie odwiedzać wielu banków, by zapoznać się z ich ofertami. Nie jest to jednak jedyna oszczędność czasu, na jaką możemy liczyć – oprócz tego, cały proces kredytowy będzie dla nas zdecydowanie szybszy i łatwiejszy, bowiem w wielu czynnościach możemy liczyć na wsparcie eksperta;
  • Badanie zdolności kredytowej – dużą zaletą korzystania z pomocy eksperta kredytowego jest możliwość uzyskania pełnej wiedzy o naszej zdolności kredytowej jeszcze przed złożeniem wniosku w banku. To kwestia o tyle istotna, że każdy wniosek kredytowy wpływa na scoring w BIK, a co za tym idzie, obniża zdolność kredytową;
  • Pomoc w przejściu procesu kredytowego – ogromną zaletą korzystania z pomocy eksperta kredytowego jest również to, że pomoże on nie tylko w wyborze optymalnej oferty, ale również będzie stanowił wsparcie jeśli chodzi o skompletowanie odpowiednich dokumentów i ogólny kontakt z bankiem, co pozwoli ograniczyć naszą aktywność w tym zakresie.

Kiedy warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego?

Z usług eksperta kredytowego warto skorzystać oczywiście wówczas, gdy jesteśmy zainteresowani zaciągnięciem zobowiązania hipotecznego na dom lub mieszkanie. Co jednak istotne, ekspert może pomóc także w przypadku innych kredytów – np. konsolidacyjnego dla osób posiadających wiele zobowiązań w różnych bankach lub kredytu na urządzenie świeżo zakupionego mieszkania czy pożyczki na zakup auta, lub w celu rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Wsparcie eksperta pomoże uniknąć wielu kosztownych błędów i sprawi, że podejmiemy najlepszą możliwą decyzję. Co do zasady warto jest skorzystać z jego usług zawsze wtedy, kiedy w grę wchodzą duże pieniądze i długi okres kredytowania. W takiej bowiem sytuacji koszty ewentualnego błędu będą znaczące i mogą doprowadzić – w najgorszej sytuacji – nawet to niewypłacalności.

Wsparcie eksperta kredytowego może ułatwić podjęcie odpowiedniej decyzji jeśli chodzi o ofertę kredytową. To szczególnie istotne, bowiem kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem, jakie podejmujemy na co najmniej kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, a co za tym idzie – nieodpowiednia decyzja może znacząco obciążyć domowy budżet.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij