fcsd.pl

Biznes, Finanse, Prawo, Polityka, Nauka

Biznes

Minikoparka – własny biznes

Minikoparka – własny biznes

Minikoparki coraz częściej pojawiają się na budowach. Coraz więcej przedsiębiorców zaczyna dostrzegać ich szerokie możliwości. Jakie zalety mają minikoparki? Gdzie warto zastosować minikoparkę? 

Co potrafi minikoparka?

Największą zaletą minikoparek są ich niewielkie rozmiary. Kompaktowa budowa pozwala na prace w warunkach, w których nie radzą sobie ciężkie i duże maszyny. Minikoparki mogą być wykorzystywane w miejscach, gdzie jest trudny dostęp lub gdzie niewskazane jest duże obciążenie gruntu. 

Minikoparki wykorzystywane są do wykonywania wszystkich rodzajów wykopów na dużych i małych przestrzeniach. Świetnie sprawdzają się przy wykonywaniu wąskich wykopów przeznaczonych do układania instalacji. Wykopy o niewielkiej średnicy jak wykopy studzienne, czy pogłębianie kanałów oraz rzek również nie są zadaniem, z którym nie poradzi sobie minikoparka. 

Wszystkie te prace minikoparki mogą wykonywać dzięki swojej wielofunkcyjności. Do minikoparki możemy zamontować młoty hydrauliczne, koparki łańcuchowe, ubijaki płytowe, frezy obrotowe, świdry ziemne, czy łyżki wyposażone w ratatory. Już ilość osprzętu dodatkowego, w który może być wyposażona minikoparka, pokazuje do jak wielu zadań jest ona niezbędna. 

Minikoparki sprawdzają się w zadaniach, gdzie zależy nam na tym, by nacisk na podłoże nie był duży. Założenie gumowych gąsienic dodatkowo ochronią podłoże, którego nie chcemy zniszczyć. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdy minikoparka ma pracować na terenach zielonych, czy w lesie. 

Te kompaktowe maszyny wykorzystywane są do prac elektroinstalacyjnych, gazowniczych, wodno-kanalizacyjnych, kształtowania terenu, czy ogólnobudowlanych. 

Dlaczego warto wynająć minikoparkę? 

Minikoparka jest sprzętem wielofunkcyjnym, do którego pasuje bardzo dużo urządzeń pomocniczych. Dzięki temu minikoparka sprawdzi się w trakcie wielu robót. Niestety jej zakup nie jest małym kosztem. Zakup wszystkich urządzeń współpracujących z minikoparką również nie jest ekonomicznym rozwiązaniem. Często jest też niepotrzebny. Wszystko zależy od częstotliwości wykorzystywania konkretnych urządzeń w firmie. Dużo korzystniejszy okazuje się wynajem minikoparki. Dlaczego? 

Minikoparki są bardzo ekonomicznymi urządzeniami. Koszty paliwa minikoparki są mniejsze niż dużych maszyn. Koszt minikoparki jest również niższy niż koszty utrzymania pracownika. Również ich transport nie jest kłopotliwy. Wystarczy laweta i minikoparkę można dostarczyć w miejsce przeznaczenia bez większych problemów. 

Minikoparka jest łatwa w obsłudze. Większość operatorów nie będzie miała żadnego problemu, by poradzić sobie z obsługą minikoparki. 

Zakup minikoparki jest opłacalny tylko wtedy, gdy będzie ona często używanym sprzętem. Dokupienie do niej wszystkich urządzeń współpracujących również jest dużym wydatkiem. Wynajem minikoparki jest korzystną opcją, gdyż można wynająć ją dokładnie z takim osprzętem, jaki będzie potrzebny do wykonania konkretnej pracy. Dodatkową zaletą wynajmu jest brak konieczności konserwacji sprzętu. Wynajmując minikoparkę otrzymujemy sprzęt gotowy do pracy.

Udostępnij