fcsd.pl

Biznes, Finanse, Prawo, Polityka, Nauka

Praca

Staż – czy to się opłaca?

Staż – czy to się opłaca?

Osoba, która poszukuje pracy często przeglądając oferty pracy może trafić na oferty stażu. Stawka w takich ofertach nie jest zbyt zachęcająca, dlatego wiele osób zastanawia się czy ma to jakikolwiek sens? W przypadku, gdy nie ma się stałego zatrudnienia warto rozważyć taką opcję.

Czy staż się opłaca?

Zaletą stażu na pewno jest możliwość zdobycia doświadczenia, poprawienia swojego CV oraz nawiązania nowych kontaktów, które mogą się przydać na dalszym etapie życia zawodowego. Dodatkowo często po zakończonym stażu firma zatrudnia osoby, które dobrze wywiązywały się ze swoich obowiązków i wyróżniły się na tle innych stażystów. Jest to szczególnie dobra opcja dla osób, które są świeżo po studiach i nie mają się czym pochwalić w swoim CV. Staże są również dobrym pomysłem w przypadku studentów, zwłaszcza te związane z kierunkiem studiów, pozwalają na jakikolwiek zarobek i zdobycie wiedzy w praktyce.

Wady stażu

Oczywistą wadą są niskie zarobki oraz brak gwarancji zdobycia stałego zatrudnienia. Dlatego zastanawiając się nad stażem należy rozważyć wszystkie za i przeciw i oprzeć decyzje o swoją sytuacje finansową i zawodową. Warto również wziąć pod uwagę, że przy braku doświadczenia, szanse na zatrudnienie od razu na stanowisku w wyuczonym zawodzie są niewielkie i często właśnie staż jest doskonałą okazją do nadrobienia tego braku.

bookslandia.net.pl

Udostępnij