fcsd.pl

Biznes, Finanse, Prawo, Polityka, Nauka

Finanse

Jak wybrać kartę kredytową?

Jak wybrać kartę kredytową?

Wokół kart kredytowych narosło wiele mitów. Jest to jednak produkt bankowy, który może być pomocny. Możemy używać go w przypadku, kiedy musimy zakupić produkt, który nie możemy sfinansować z własnych środków. Korzystanie z karty kredytowej musi jednak odbywać się w sposób odpowiedzialny. Tą odpowiedzialnością musimy wykazać się już na etapie składania wniosku o kartę kredytową tak, żeby móc wybrać jak najlepszą ofertę. Jak znaleźć najlepszą kartę kredytową dla siebie? Czym się kierować podczas wyboru karty kredytowej? O tym poniżej.

Jak wybrać kartę kredytową?

Jednym z parametrów charakterystycznych dla konstrukcji karty kredytowej jest jej okres bezodsetkowy. Jest to czas, który mamy na spłatę naszego zadłużenia, w którym odsetki nie są naliczane. W większości ofert okres ten wynosi około dwóch miesięcy. Musimy postarać się, żeby w naszym przypadku był on jak najdłuższy. Pomocna może okazać się internetowa porównywarka kart kredytowych. Dzięki porównywarce mamy dostęp do ofert ze wszystkich banków, które możemy filtrować i szeregować według naszych potrzeb.

Kolejnym z parametrów, który jest istotny podczas wyboru karty jest oprocentowanie karty kredytowej. Obecnie za sprawą niskich stóp procentowych wprowadzonych przez Radę Polityki Pieniężnej oprocentowanie kart kredytowych jest również relatywnie niskie. Nie należy jednak zaniedbywać tego parametru. Niskie oprocentowanie może przynieść nam spore oszczędności w porównaniu z ofertami mniej korzystnymi. Dlatego również nieocenionym pomocnikiem mogą być internetowe rankingi kart kredytowych.

Bardzo ważnym czynnikiem są opłaty dodatkowe

Opłaty takie mogą być naliczane w wielu przypadkach. Podstawową z nich będzie opłata za wydanie karty kredytowej i jej późniejsze odnowienie. Jednak powinniśmy zwrócić uwagę również na ewentualne inne opłaty, które mogą również zostać naliczone w przypadku nieterminowej spłaty czy wydania jakiegoś dokumentu przez bank. W tym przypadku powinniśmy zagłębić się w każdą z ofert karty z osobna tak, żeby w przyszłości nie dać się zaskoczyć.

saminwestuj.pl

Udostępnij