Własny biznes jest marzeniem wszystkich tych, którzy mają już dosyć pracy na etacie i chcą wreszcie decydować o sobie. Podjęcie decyzji o odejściu z pracy etatowej jest trudne i wymaga przygotowania, zarówno pod kątem finansowym jak i decyzji jakim biznesem będziemy się zajmować. Wiele jest dróg i opinii jak zacząć pracować na własny rachunek. Niektórzy kontynuują pracę zawodową w kierunku dotychczas wykonywanej, inni postanawiają całkowicie zmienić branże. Chyba każdy słyszał historie osób, które porzuciły pracę w korporacji i założyły kawiarnię/restaurację/sklep internetowy.
Koszty działalności gospodarczej
Własna działalność gospodarcza wiąże się ze sporymi kosztami, które dla początkującego przedsiębiorcy mogą być duże. Ponieważ nie zarabia przeważnie dużych kwot, musi liczyć się z tym, że przez kilka miesięcy konieczne będzie dokładanie do biznesu. Dlatego poszukując zajęcia, które będzie nie tylko dochodowe i pozwoli pracować na swoim zastępując etat, warto znaleźć takie, które początkowo nie będzie wymagało poniesienia dużych kosztów inwestycyjnych. Warto tutaj zainteresować się założeniem sklepu internetowego. To dobry pomysł na rozpoczęcie własnego biznesu, nie ponosząc kosztów. Oczywiście koszty te są niewielkie jeśli zdecydujemy się na sklep w modelu dropshippingu. Założenie sklepu internetowego nie jest trudne, choć może być nieco czasochłonne. Do wyboru mamy gotowe platformy, które umożliwiają założenie sklepu całkowitemu laikowi, jak i te zaawansowane, które wymagają przygotowania strony przez fachowca. Trzeba jednak pamiętać, że aby prowadzić legalną sprzedaż przez internet, konieczne jest założenie działalności gospodarczej.
Jak założyć sklep internetowy krok po kroku?
Gotowe platformy sklepowe
Na rynku istnieją także gotowe platformy sklepowe. Zakładając konto na takiej platformie możemy wybrać jeden z planów abonamentowych i za niewielką miesięczną opłatę możemy cieszyć się w pełni funkcjonalnym sklepem internetowym. Co więcej, platformy takie posiadają wbudowane moduły integracyjne z hurtowniami dropshippingowymi. Dzięki takiej integracji uruchomienie swojego pierwszego sklepu ogranicza się właściwie tylko do kilku kliknięć i zaakceptowani umów. A jeśli otrzymujemy już w pełni działający sklep internetowy pod klucz, to możemy zająć się na poważnie jego promowaniem. Sklep przecież musi zarabiać.