Pożyczki i kredyty to bardzo popularne metody a szybki zastrzyk pieniędzy. Oczywiście nie zawsze da się to załatwić od ręki. Często potrzeba ogromu papierkowej roboty, zaświadczeń, sprawdzania i czekania. Co więc w sytuacji, gdy naprawdę pilnie potrzebujemy środków pieniężnych? Są także pożyczki, które udziela się „od ręki”. Najpopularniejszym typem są pożyczki na dowód. Jednak trzeba dobrze sprawdzić różne oferty, aby na tym nie stracić. Dlatego dziś przedstawiamy propozycje sprawdzonych i pewnych pożyczek na dowód.
Na czym polega pożyczka na dowód? Czy warto?
Przy ubieganiu się o pożyczkę na dowód nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń o dochodach. To najczęstsza przyczyna nieudzielenia kredytu. W wielu bankach jeśli nie mam stałego dochodu, który dodatkowo rozdziela się na kilku domowników, pieniędzy z pewnością nie dostaniemy. Dodatkowo cały proceder trwa bardzo długo. Inaczej jest w przypadku pożyczki na dowód.
Co muszę spełnić, aby uzyskać pożyczkę na dowód?
W tym przypadku potrzebnych będzie jedynie kilka rzeczy. Przede wszystkim, w zależności od banku, musimy mieścić się w widełkach wieku. W niektórych firmach pożyczek udziela się już od 18 roku życia. Są jednak miejsca, gdzie wiek musi być znacznie wyższy, ale także nie może przekraczać górnej granicy.
Oczywiście musimy mieć ze sobą dowód osobisty. Dodatkowo potrzebne będzie konto w banku oraz numer telefonu komórkowego. Na podstawie naszych danych większość sprawdza, czy nie widniejemy w rejestrze dłużników i nie zwlekaliśmy nigdy ze spłatami. Następnie musimy wypełnić wniosek o pożyczkę. W wielu miejscach możemy wszystko załatwić przez Internet!
Którą pożyczkę na dowód wybrać?
Na rynku istnieje masa firm, które oferują nam swoje usługi. Jednak przed wybraniem tej jednej warto sprawdzić dokładnie warunki pożyczki. Pamiętajmy, że w każdym banku forma spłacania, wysokość pożyczki, rozłożenie rat i dodatkowe opłaty są inne. Dlatego odpowiednie sprawdzenie warunków to podstawa!
Zwykle pożyczka na dowód w różnych bankach ma jedną przyciągającą uwagę ofertę, ale nie spełnia innych wymogów. Klucz w tym, aby znaleźć miejsce łączące w sobie jak najwięcej interesujących nas elementów. Zwykle chcemy albo pożyczyć małą sumę na krótki okres, albo dużą sumę rozłożoną w czasie. Tak samo jest z wiekiem pożyczkobiorcy. Tylko kilka banków oferuje pożyczki już od 18 roku życia. Kolejna kwestia to wysokość pożyczki, niektóre banki oferują maximum kilka tysięcy złotych, kiedy w innych możemy wziąć nawet kilkadziesiąt tysięcy.
Co więcej, warto patrzeć na dodatkowe oferty. Na przykład w niektórych bankach możemy nie zapłacić odsetek, jeśli zwrócimy pieniądze w ciągu miesiąca. Są także oferty z jedną ratą gratis. Warto porównać wszystkie te kwestie i wybrać najbardziej korzystną w naszej sytuacji. Pamiętajmy też, że pożyczki to nie źródło utrzymania. Korzystajmy z nich tylko, jeśli naprawdę potrzebujemy, aby nie wpaść w błędne koło.